pozyczka

Potencjał kulturowy regionu powiatu żywieckiego wynika z posiadania licznych obiektów historycznych i archelologicznych, zabytków urbanistyki i architektury, upamiętnionych miejsc historycznych, kulturalnych.

Wyszukiwarka atrakcji turystycznych:

Leśny Gród w Milówce

Powiat
Żywiecki
Gmina
Gmina Milówka
Miejscowość
Milówka
Położenie komunikacyjne
Dojazd drogą asfaltową
Dokładny adres
Kol. Prusów 118 34-360 Milówka
Nr telefonu
690 138 521
Adres strony internetowej
Dane o gospodarzu / opiekunie obiektu
Obecnie ogrodem zajmuje się Stowarzyszenie Rytm Ziemi, które założyło Fundację Leśny Gród. Celem jest przywrócenie świetności temu magicznego miejscu, dlatego prowadzone są prace porządkowe, które pozwolą na celu otwarcie ogrodu dla zainteresowanych i turystów. Oficjalny termin wznowienia działalności ogrodu botanicznego "Leśny Gród" w Milówce to 10 maj 2014r. Ogród będzie otwarty już od 1 maja dla zwiedzających.
Opis wnętrza: wyposażenie, wiek, stan zachowania, skala unikalności, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności obiektów
Leśny Gród to urokliwe miejsce, któremu nie obce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, 14-metrowa rzeźba wykona z topoli, której pomysłodawcą jest Grzegorz Śleziak (projektant i właściciel ogrodu). W ogrodzie obecna jest również tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród chiński, ścieżki Feng Shui, jak i liczne odmiany roślin orientalnych, takie jak drzewko Ginko Biloba czy różne rodzaje bambusów.
To idealne miejsce na spacer i odpoczynek wśród różnorodnej roślinności. Ogród znajduję się przy trasie zielonego szlaku prowadzącego na Halę Boraczą.
Informacje biograficzne
W dniu 18 listopada 2013 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Rytm Ziemi: Mira Machnicki i Roman Klimczyk oraz właściciel Leśnego Grodu, Grzegorz Śleziak podpisali akt notarialny założenia Fundacji Leśny Gród. Fundacja powstała, aby ratować ogród botaniczny, który założył Grzegorz. Ogród był nieczynny przez ostatnie 3 lata, pozostawiony bez odpowiednich prac pielęgnacyjnych ze względu na chorobę właściciela.
Istniejące udogodnienia i infrastruktura turystyczna w pobliżu obiektu: wiata, ławki, stoliki, stojaki rowerowe, toalety, itp. z uwzględnieniem infrastruktury dla niepełnosprawnych
Leśny Gród w Milówce koło Żywca zaprasza wszystkich turystów spragnionych wyciszenia i kontaktu z naturą. To idealne miejsce na spacer w malowniczej scenerii Beskidu Żywieckiego. Znajduje się na trasie szlaku zielonego prowadzącego na Halę Boraczą. Można tutaj wspaniale odpocząć w otoczeniu różnorodnej roślinności. Ogród cały sezon zdobi tysiące kwiatów, które tworzą niezwykłe barwne widowisko.