Home Sportowe Questy

Sportowe Questy

Informacja

Questing to metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. /Źródło: „Ekoturystyka i odkrywanie dziedzictwa”. Zbiór dobrych praktyk pod. red. Dominiki Zaręby,Kraków 2008/. Quest łączy funkcje edukacyjną z dobrą zabawą – zarówno dla tworzących questy jak i samych uczestników.

Uczestnik questowej zabawy staje się poszukiwaczem kulturowych i historycznych skarbów najbliższej okolicy. Jego przewodnikiem jest mapka z wierszowanym opisem i instrukcjami–. wędrując zgodnie z nimi i rozwiązując zagadki oraz łamigłówki, dociera do ciekawych miejsc, tajemnic, legend, które nie są opisane w żadnym przewodniku czy w internecie. Na końcu wędrowiec odkrywa skarb, którym zazwyczaj jest skrzynkę z pieczątką, jej odbicie na ulotce poświadcza, iż rozwiązał quest.

Z nami możesz wygrać sportowy plecak w góry!

plecaki sportowe Brytyjka

Cudne Beskidy to także okazja aby powęszyć swoją kolejce plecaków podróżniczych o nowy plecak sportowy. Dzięki współpracy z producentami pleców tego typu, możemy zaoferować Państwu, uczestnikom naszego konkursu quest-owego plecaki sportowe takiej marki jak:

To właśnie dzięki takim sklepom rozwijamy nasze konkursy i questy. Zapraszamy do uczestnictwa!