pozyczka

Bacówka - Sklep Góralski Piotra Kohuta

Powiat
Cieszyński
Gmina
Gmina Istebna
Miejscowość
Koniaków
Dokładny adres
Szańce 33
43-474 Koniaków
Nr telefonu
Telefon: 609 024 633; 033 855 70 78
Adres strony internetowej
Dane o gospodarzu / opiekunie obiektu
Piotr Kohut
Opis wnętrza: wyposażenie, wiek, stan zachowania, skala unikalności, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności obiektów
Kolyba ''Na Szańcach'' Piotra Kohuta oferuje Państwu możliwość udziału w warsztatach produkcji sera owczego połączonych z prelekcją i z ich późniejszą konsumpcją, a także zakup pamiątek w sklepie góralskim.

BACÓWKA:
- sery owcze: bundz, bryndza, oscypki, sery wołoskie, korbacze oraz żyntyca
Otwarta od kwietnia do października

SKLEP GÓRALSKI:
- stroje góralskie
- wyroby z wełny owczej
- wyroby z drewna, metalu, skóry, materiałów ekologicznych
- pamiątki
Otwarty cały rok.
Aktualne znaczenie dla życia mieszkańców obszaru LGD
To właśnie drogą przez Koniaków w stronę Beskidu przejechał orszak weselny Gustlika i Honoraty podczas kręcenia scen do ostatniego odcinka serialu ''Czterej Pancerni i Pies'' , a gośćmi weselnymi byłi członkowie Zespołu Regionalnego ''Istebna'' ubrani w regionalne stroje. Na Jaworzynce zaś do dziś znajduje się Chata, w której kręcono ostatni odcinek pt. “Dom”.
Informacje biograficzne
Koronki, chaty góralskie, muzea, to nie wszystko. Koniaków słynie z jeszcze jednej do niedawna zapomnianej rzeczy, a mianowicie z wypasu owiec. Tradycja ta powróciła w nasze strony i cieszy się teraz ogromną popularnością. I to właśnie tradycyjny wypas i oryginalne oscypki oraz mnóstwo innych wyrobów z mleka owczego przyciąga do nas rzesze turystów. Wszelkich informacji na ten temat można dowiedzieć się w Kolybie "Na Szańcach", gdzie Piotr Kohut oferuje możliwość udziału w warsztatach produkcji sera owczego połączonych z prelekcją na temat tradycyjnego pasterstwa. Obiekt zawiera: bacówkę, gdzie można zaopatrzyć się w sery owcze, tj. bundz, bryndza, oscypki, sery wołoskie, korbacze, żyntyca (otwarta od kwietnia do października, czyli w czasie kiedy owce są na halach) oraz Sklep góralski, gdzie można nabyć: stroje góralskie, wyroby z wełny owczej, wyroby z drewna, metalu, skóry, materiałów ekologicznych, pamiątki (otwarty cały rok).
Istniejące udogodnienia i infrastruktura turystyczna w pobliżu obiektu: wiata, ławki, stoliki, stojaki rowerowe, toalety, itp. z uwzględnieniem infrastruktury dla niepełnosprawnych
Można tu także uzyskać informacje na temat działalności ''GÓRALI ŚLĄSKICH'' oddziału Z>P. i Stowarzyszenia Agroturystyki ''NATURA''.