pozyczka

Odwiedzając żywiecczyznę warto skorzystać z propozycji naukowo-technicznych jaki można tu znaleźć:
a można skorzystać z symulatora lotów, wziąć udział w pokazie z użyciem ciekłego azotu, zobaczyć elektrownię wodną czy pozostałości po kolei.
Przyjedź i przekonaj się, że nauka wcale nie musi być nudna!

Wyszukiwarka atrakcji turystycznych:

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz ścieżka przyrodnicza GOŚCINNY LAS

Powiat
Żywiecki
Gmina
Gmina Węgierska Górka
Miejscowość
Węgierska Górka
Położenie w miejscowości
„Gościnny Las” znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Węgierska Górka, w sąsiedztwie jest także Ośrodek Edukacji Przyrodniczo -Leśnej.
Opis wnętrza: wyposażenie, wiek, stan zachowania, skala unikalności, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności obiektów
W ośrodku jest sala wykładowa na 30 miejsc. Jest ona wyposażona między innymi w mikroskopy i lupy stereoskopowe oraz sprzęt wizualny i multimedialny. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej są zgromadzone eksponaty ptaków i zwierząt, które w środowisku naturalnym występują coraz rzadziej, takie jak: niedźwiedź, głuszec, ryś i wydra. Na barwnych tablicach i gablotach można poznać różne gatunki drzew roślin i owadów. Można tutaj także skorzystać z filmów dydaktycznych, czasopism i książek. Ścieżka dydaktyczna „Gościnny Las”, biegnąca wokół Ośrodka pozwala na zapoznanie się z florą i fauną naszych lasów, a także zapoznaje z zawodem leśnika.
Faktyczna dostępność obiektu dla turysty, uwzględniająca przystosowanie dla osób niepełnosprawnych
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Daty szczególnie ważne dla obiektu – święta, ceremonie, regularne wydarzenia, które potencjalnie mogą wzbogacić informację nt. Atrakcji turystycznych wraz z informacjami o terminie, organizatorze, z adresem, nr telefonu, adresem aktualizowanej strony inte
Ośrodek funkcjonuje od 2005 roku w ramach działalności Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Śląskiego”