pozyczka

Potencjał kulturowy regionu powiatu żywieckiego wynika z posiadania licznych obiektów historycznych i archelologicznych, zabytków urbanistyki i architektury, upamiętnionych miejsc historycznych, kulturalnych.

Wyszukiwarka atrakcji turystycznych:

Chata na Szańcach

Powiat
Cieszyński
Gmina
Gmina Istebna
Miejscowość
Koniaków
Okolica
W piwnicach Chaty na Szańcach urządzona została stylowa karczma "Kopyrtołka", wszystko w drewnie, w oknach słynne koronki, warkocze czosnku... Karczma serwuje niespotykane, regionalne dania, jak np. rzyć świnskom w kapuście, krupniok, czosnkule, kapuśnicym na wieprzowinie czy placki szkubane ze szpyrkami. Latem organizuje się ogniska zaś zimą kuligi.

Naprzeciw Chaty na Szańcach mieści się Bacówka w Koniakowie czyli Kolyba, gdzie kupić można oscypki, owczą wełnę i inne góralskie produkty.
Dokładny adres
Szańce
43-474 Koniaków 662
Nr telefonu
Telefon: 033-855 70 70
Adres strony internetowej
Opis wnętrza: wyposażenie, wiek, stan zachowania, skala unikalności, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności obiektów
Chata na Szańcach - Galeria Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego została założona w 1990 roku. Prezentuje szeroki przekrój twórców Trójwsi Beskidzkiej w zakresie rzeźby, malarstwa, grafiki, malarstwa na szkle, stolarstwa artystycznego oraz koronek koniakowskich, wzbogacone opowieściami oraz grą na instrumentach ludowych. Znajduje się tutaj także stoisko pracowni ceramicznej "CERAMIK" prowadzonej przez córkę twórcy - Justynę Łodzińską. O popularności Galerii świadczy fakt, iż w ciągu trzech lat odwiedziło ją ponad 2 mln osób i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród zwiedzających z całego świata.
Można zobaczyć tutaj i kupić koronkowe serwety, obrusy a nawet elementy bielizny damskiej. W swojej ekspozycji pan Tadeusz Rucki posiada także koronkę (czepiec), która wygrała Konkurs na najstarszą koronkę, przy okazji obchodów 200-lecia koronki koniakowskiej. Liczy ona w przybliżeniu około... 140 lat.
To właśnie w "Chacie na Szańcach" znajduje się najdłuższa trombita na świecie, ma ona aż 11 metrów.