pozyczka

Historia żywiecczyzny to jedna z najciekawszych historii jakie maja do opowiedzenia karty historii.
Każdy jej rejon, to ciekawy i barwny rozdział.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Wyszukiwarka atrakcji turystycznych:

Pomnik - miejsce pamięci Obrońcom Ojczyzny

Powiat
Żywiecki
Gmina
Gmina Łodygowice
Miejscowość
Łodygowice
Położenie w miejscowości
Znajduje się przy Kościele p.w. Szymona i Judy Tadeusza.
Dokładny adres
ul. Jana Pawła II 3, 34-325 Łodygowice
Opis wnętrza: wyposażenie, wiek, stan zachowania, skala unikalności, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności obiektów
Charakterystycznym elementem pomnika jest umieszczona na nim replika Odznaki Grunwaldzkiej, nadawanej honorowo żołnierzom odrodzonego Wojska Polskiego, żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, którzy w latach 1939 – 1945 brali czynny udział w walkach z Niemcami, po ich powrocie do kraju. Na pomniku umieszczono dodatkowo skromną tablicę z godłem Polski i napisem „ W.P. – 1914-1920”.
Znaczenie historyczne obiektu
Aby uczcić również pamięć tych co zginęli w I wojnie światowej na pomniku umieszczono dodatkowo skromną tablicę z godłem Polski i napisem „ W.P. – 1914-1920”. Całość tego interesującego miejsca dopełnia skromny brzozowy krzyż z napisem „Ofiarom Stalinizmu”.
Aktualne znaczenie dla życia mieszkańców obszaru LGD
Z ogólnej konstrukcji wynika, że głównymi pokazanymi publicznie intencjami, było uczczenie pamięci tych co polegli w latach 1939-1945.
Informacje biograficzne
W sąsiedztwie kościoła pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach znajduje się pomnik ufundowany przez lokalne społeczeństwo mieszkańcom poległym w II wojnie światowej. Można zauważyć wpływy poprzedniego okresu. Mianowicie z ogólnej konstrukcji wynika, że głównymi pokazanymi publicznie intencjami, było uczczenie pamięci tych co polegli w latach 1939-1945.